Tarihçe


gulunceGülünce Otomotiv, 1963 yılında kamyon ve TIR’lara yedek parça sağlayan, bakım ve onarımını yapan bir firma olarak Fahri GÜLÜNCE tarafından Mardin’in Nusaybin ilçesinde kuruldu.

Kurulduğu bölgedeki sosyoekonomik durumun kötüye seyretmesi nedeniyle firma 1991 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesine taşındı. 1997 yılına dek kamyon ve TIR’lar için servis hizmeti veren firma, bu tarihten sonra etki alanını genişletme ve büyüme kararı aldı. Bu kapsamda Gülünce Otomotiv Limited Şirketi kuruldu. Takip eden süreç içinde çalışma alanı büyük çaplı lojistik araçlarından, ufak ve orta çaplı araçlara yöneldi. “Gülünce Japon Otomotiv” unvanı ile Kocaeli’nin Körfez ilçesinde hizmet vermeye başlayan firma 2001 yılında kendi bünyesinde Motor Yenileme (Rektifiye) atölyesini kurdu.

Tüm Japon ve Kore araçlarının yedek parça ihtiyaçlarını en ucuza ve en kaliteli olarak müşterilerine sunan Gülünce Otomotiv 2008 yılı ilk çeyreğinde Yarımca Sanayinin merkezinde inşa edilen Gülünce Plaza’ya taşınmıştır.

Halen Yarımca Sanayi Sitesi yanında yer alan Gülünce Plaza’da hizmet vermekte olan Gülünce Otomotiv Tam Özel Servis statüsü ile çalışmakta olup, Mekanik, Kaporta, Boya, Elektrik, Motor Yenileme atölyelerine sahiptir.

2447 metrekarelik arazi üzerine kurulu bulunan Gülünce Plaza, 1100 metrekarelik kapalı alana sahiptir. 2090 metrekarelik kapalı alanın inşa süreci ise devam etmektedir. Alt katında kaporta – boya atölyesi orta katında mekanik bakım ve motor bakım atölyeleri dış kısımda hızlı bakım alanları ve 2 katlı yedek parça deposu ile en kaliteli hizmeti sunma hedefindedir. Orta ve üst katlarda yer alan müşteri dinlenme salonları ile her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız TS 12047 standardında hizmet vermeyi sürdürmektedir.